Mat Deri, 1988 yılında deri finisajı fason atölyesi olarak kuruldu ve hızla gelişti. Bu gelişim içinde şirketimiz; “tutkal”, ”latex”ve “alevli “ laminasyon hatlarıyla laminasyon imalatına geçiş yaparak kısa zamanda sektördeki yerini aldı. Bugün yılların getirdiği birikim ve tecrübe ile başarıyla çalışmakta ve yalnızca fason üretim hizmeti vermektedir.

Tüm dünyada hızla gelişim ve değişim gösteren tekstil sektöründe,teknik kumaşlara olan talebin artması ve bu talebin ülkemizde de artış göstereceği gerçeği; şirketimizi yeni atılım lara yönelmiştir. Şirketimiz dünya laminasyon sektöründeki bu hızlı gelişime uygun olarak 2004 yılında Cavitec AG firmasının “Cavimelt” (hot melt reaktif poliuretan) hattını devreye almış ve “fason üretim” prensibinden ödün vermeden üretime başlamıştır.

Mat Deri mevcut tekniklerle laminasyon sektöründe üretimine devam ederken onu rakiplerinden ayıran en önemli özellik “yalnızca ve bilhassa fason üretim yapmasıdır”. Hiçbir şekilde kendi öz üretimi ve markalı kendi son ürünü yoktur. Ana çalışma prensibi budur. Fason laminasyon için şirketimize teslim edilen mallar tekniğe uygun olarak en iyi şekilde lamine edilir ve müşteriye sunulur.
“Özellikle ve yalnızca fason üretici “ olma teminatıyla bize teslim edilen özel ürünler böylelikle yine özel kalacaktır...